Крюківщинська Сільська Рада
Місія: бути взірцем у розвитку і взаєминах мешканців, ставленні
до довкілля, збереження духовних і культурних цінностей.

08136, Київська обл., Києво-Святошинський р-н
с. Крюківщина, вул. Балукова, 10

(04598) 5-09-85 239-06-8944

КРЮКІВЩИНЦІ ВИСТУПИЛИ З ІНІЦІАТИВОЮ СТВОРЕННЯ ОБ’ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ІЗ ШЕСТИ СІЛ

08/10/2016

Добровільне об’єднання із сусідніми селами майже одноголосно підтримали учасники громадських обговорень, що відбулися 7 жовтня в Крюківщинській школі. У зібранні взяли участь приблизно 200 осіб, серед яких і представники сусідніх громад. Крюківщинці схвалили ініціативу створення об’єднаної територіальної громади, до якої мають увійти села, з якими межує Крюківщина – Гатне, Тарасівка, Нове, а також Віта Поштова та Юрівка.

Майже два роки тому, з ухваленням Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», в нашій країні стартувала реформа місцевого самоврядування. Основна її мета - передача на місця додаткових повноважень та ресурсів, що дозволило б вийти на новий, більш якісний рівень розвитку територій та допомогло б у створенні максимально комфортних умов для проживання на них. Головна мета реформи – створення спроможних громад, жителі яких мали б доступ до всіх необхідних послуг: адміністративних, медичних, освітніх, соціальних та інших.

І Україна вже має вдалі приклади таких об’єднань. Завдяки значним повноваженням, підкріпленим фінансами, використовуючи найсучасніші методи управління, ці громади інтенсивно розвивають свої території: залучають інвестиції, ремонтують дороги, будують школи та дитячі садки, поліклініки та лікарні, водогони та каналізації, центри надання адмінпослуг і т.д.

Не стоїть осторонь від усіх цих процесів і громада Крюківщини. Минулого року серед жителів села було проведено анкетування. Як ви пам’ятаєте, на запитання: «З ким Ви хотіли б створити об’єднану територіальну громаду?» - більшість респондентів підтримала об’єднання з Гатним.  

Протягом року депутати Крюківщинської сільської ради вивчали різні варіанти об’єднань за участю Крюківщини. Зрештою, зваживши усі «плюси» та «мінуси», запропонували найбільш оптимальний. 29 вересня на XII сесії Крюківщинської сільської ради депутати ухвалили рішення про ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад сіл Віта Поштова та Юрівка Віто-Поштової сільської ради, села Гатне Гатненської сільської ради та сіл Тарасівка та Нове Тарасівської сільської ради з центром в селі Крюківщина. Важливо, що ці населені пункти мають спільне історичне минуле. Ще у 60-90-х роках минулого століття на їхніх територіях діяв радгосп-гігант «Тарасівський», який забезпечував столицю України молоком, овочами та фруктами.

Більше того, рішення сільської ради оголосило про початок громадського обговорення ініціативи щодо створення Крюківщинської об’єднаної територіальної громади, яке триватиме до 29 жовтня 2016 року. Першим його етапом стало проведення громадських слухань. Важливо, що участь у обговоренні взяли представники громад, які можуть стати потенційними учасниками добровільного об’єднання. За доцільність створення саме такого об’єднання під час обговорення виступили депутати Гатненської сільської ради.

Крім того, на зустріч до крюківщинців завітали начальник відділу взаємодії з органами місцевого самоврядування Мінрегіонбуду Лілія Попова та координатор Офісу реформ Асоціації міст України Володимир Удовиченко. Вони коротко ознайомили усіх присутніх з основними принципами реформи та інструментами, які надає держава об’єднаним територіальним громадам. Крім того, навели реальні приклади, як позитивно впливає на життя людей об’єднання в територіальні громади.

Значні дивіденди можуть у перспективі отримати і села Крюківщинської об’єднаної територіальної громади. Так, якщо сьогодні зведений бюджет чотирьох сільських рад – Гатненської, Крюківщинської, Віто-Поштової та Тарасівської сягає 60 млн грн, то за умови об’єднання він зросте вдвічі. Такий фінансовий ривок стимулюватиме передача повноважень. Сільська об’єднана територіальна громада отримує ті фінансові можливості, які нині мають міста обласного значення, тобто до казни ОТГ буде надходити 60% ПДФО, у повному обсязі - єдиний податок, акцизний, туристичний збори, а також інші податки та збори. І головне – об’єднана територіальна громада отримує не лише колосальні можливості, а й максимальні повноваження для розвитку соціальної інфраструктури та покращення умов життя її мешканців.

На цьому під час презентації ініціативи створення Крюківщинської об’єднаної територіальної громади наголосив сільський голова Андрій Кріпак:

- Децентралізація – це насамперед покращення побутових та соціальних умов проживання мешканців об’єднаної територіальної громади. Люди та ними сформована влада на місцях краще за всіх знають, скільки їм потрібно створити робочих місць, збудувати дитячих садочків, шкіл, лікарень, доріг і т.д., щоб забезпечити комфортне проживання на цій території. На жаль, сьогодні сільська влада не має таких повноважень та фінансових ресурсів. Впроваджуючи цю реформу, держава пропонує нам взяти ці повноваження та розвивати свою територію і громаду, але для цього необхідно зробити перший важливий крок - об’єднатися, створити спроможну громаду, яка зможе забезпечити належний рівень надання послуг у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства, з урахуванням кадрових ресурсів, фінансового забезпечення та розвитку інфраструктури, - зазначив Андрій Петрович.

- Я думаю, що у декого з вас виникають запитання щодо формату запропонованого об’єднання. Дехто цікавиться, а чому не об’єднатися б з Вишневим (до речі, саме такий варіант пропонує нам Київська обласна державна адміністрація)? Відповідь на це запитання очевидна – насамперед, об’єднання з містом скоріше нагадуватиме процес поглинання (усі ми добре знаємо, як «розвиваються» села, які приєдналися до Києва). Більше того - ми втратимо свою самобутність та мінімально впливатимемо на розвиток своєї території. У Вишневому на сьогоднішній день черги до дитячих садків на три роки вперед, школи працюють у дві зміни, поліклініка не витримує навантаження, комунікації також працюють на межі. Приєднання до Вишневого не вирішить наших проблем в соціальній сфері та не задовольнить потреб жителів нашого села. Очевидно, що місту потрібні наші території, а не проблеми крюківщинців, - зазначив Крюківщинський сільський голова.

У той же час Андрій Петрович наголосив, що він та депутати Крюківщинської сільської ради усвідомлюють усю відповідальність за такий важливий крок, і запропонував мешканцям села підтримати їхню ініціативу, заповнивши анкету, яка розміщена в газеті "Новини Крюківщини".

 Анкети можна передати до Крюківщинської сільської ради (с. Крюківщина, вул. Балукова, 10) до 29 жовтня 2016 року.

Все новости